Go to content Go to search
Grīdas segums Quick-Step no “apzināta” vinila

GRĪDAS SEGUMS
NO “APZINĀTA” VINILA

Vinila grīdas segums Quick-Step: mazāka ietekme uz vidi

Pārdomāti izvēloties izejvielas un integrējot ražošanā zaļo enerģiju, mēs samazinām ietekmi uz dabu vinila grīdas segumu ražošanas laikā. Esam izveidojuši savu aprites ekosistēmu, lai novērstu rūpniecisko atkritumu sadedzināšanu vai izgāšanu. Uzziniet, kā tiek izgatavotas vinila grīdas.

Atklāti par mūsu resursiem


No kā ir izgatavots vinils

Vinila grīdas Quick-Step sastāvā ir aptuveni 40 % krīta. Šis ir dabisks materiāls, kas ir pieejams neierobežotā daudzumā. Viena ceturtdaļa sastāvā ir pārstrādāts PVH, kas ir iegūts no pašu ražošanas atkritumiem. Vēl viena ceturtdaļa ir ‘neapstrādāts’ jeb jauns PVH, kas ir izgatavots no hlora (parastā sāls) un etilēna (jēlnaftas).


Ilgmūžīgi izstrādājumi

Apzināmies, ka nafta ir neatjaunojamais resurss, t.i., viela, kuru daba nevar papildināt cilvēces dzīves un darbības periodā. Tāpēc darām visu iespējamo, lai radītu vinila grīdas segumu, ko var izmantot ļoti ilgu laiku — līdz 25 gadiem. Turklāt mūsu pētniecības un izstrādes komanda katru dienu meklē alternatīvus risinājumus ar ilgtspējīgākiem materiāliem.

Ja meklējat dabai draudzīgāku alternatīvu vinila grīdas segumam, izvēlieties laminātu Quick-Step.

No kā ir izgatavots vinila grīdas segums Quick-Step

Nesatur ortoftalātus

Vinila grīdas seguma pārējās sastāvdaļas — galvenokārt, piedevas — nesatur kaitīgas vielas. Plastifikatori, ko izmantojam, lai padarītu grīdas segumu elastīgu, ir tādi paši kā bērnu rotaļlietās un pārtikas iepakojumā. Tie nesatur ortoftalātus un pilnīgi droši jums un jūsu bērniem.


Iekšējās ražošanas cikls

Iekšējās ražošanas procesā pārstrādājam 99 % rūpniecības atkritumu. Tas nozīmē, ka nededzinām un neizmetam materiālus bez vajadzības, jo tā vietā ir izstrādāta īpaša aprites ekosistēma. Ražotnē gandrīz nav atkritumu, kas pēc tam jādedzina vai jānogādā atkritumu poligonā.

Vinila grīdas segums Quick-Step nesatur ortoftalātus

Iekšējās ražošanas procesā pārstrādājam
99 % rūpniecības atkritumu.

Tīrs gaiss iekštelpās


Minimāls neveselīgu izmešu daudzums

Lielākā daļa jūsu dzīves notiek iekštelpās, tāpēc gaisa kvalitātei mājoklī ir tik liela nozīme. To ietekmē daudzi faktori: ventilācija, sveces, tīrīšanas līdzekļi un pat materiāli, no kuriem ir izgatavoti interjera priekšmeti, piemēram, grīdas segums. Lai novērstu neveselīgas izmetes, ko izdala gaistoši organiskie savienojumi (GOS) — organiskās ķīmiskās vielas, kurām istabas temperatūrā ir augsts tvaika spiediens —, mēs pēc iespējas ražojam grīdas paši uz vietas. Tādējādi precīzi zinām, kādi materiāli tiek izmantoti.


Zems GOS izmešu līmenis

Visas lietas mums apkārt, piemēram, mēbeles vai pat mājokļa sienas, izdala izmetes, kas ietekmē iekštelpu gaisa kvalitāti mājoklī. Tāpēc ir svarīgi izvēlēties izstrādājumus ar zemu izmešu līmeni. Mūsu vinila grīdas GOS izmešu līmenis ir zemāks par Eiropas normu — grīdai ir piešķirts A+ novērtējums un M1 marķējums, kas apliecina ļoti zemu izmešu līmeni.

Vinila grīdām Quick-Step ir ļoti zems izmešu līmenis.

Zaļā ražošana


Iekšējā sadarbība

Rūpnīcā, kur ražojam grīdas segumus no elastīga un līmējama vinila, tiek izmantoti koksnes putekļu atkritumi no blakus esošās lamināta rūpnīcas, lai no tiem ražotu zaļo siltumu un izmantotu to rūpnīcā. Šī iekšējā enerģija apmierina 70% vietējā siltuma pieprasījuma un palīdz samazināt CO2 izmetes par 25 000 tonnu gadā.


Vēja enerģija

Lai apgādātu grīdas segumu rūpnīcu Alpha Vinyl ar zaļo enerģiju, uzstādījām trīs vēja turbīnās, kas katru gadu saražo 12 600 MWh zaļās enerģijas. Tas ir salīdzināms ar 3490 mājsaimniecību gada enerģijas patēriņu Eiropā.


Vairāk atjaunojamās enerģijas

Turklāt UNILIN Group un Quick-Step izveidoja divas biomasas rūpnīcas, lai koksnes putekļus un nepārstrādājamus koksnes atkritumus pārvērstu zaļajā enerģijā. Turklāt mēs izmantojam enerģiju no vējdzirnavām un saules paneļiem, lai nodrošinātu rūpnīcas ar enerģiju. Kāds ir centienu rezultāts? Atjaunojamā enerģija darbina aptuveni pusi no mūsu grupas izstrādājumiem.

UNILIN izmanto zaļo enerģiju no vējdzirnavām, saules paneļiem un biomasas rūpnīcām

Sertificēta drošība


Mēs ievērojam īpaši stingrus kritērijus drošības un veselības jomā. Par atbilstību dažiem stingrākajiem vides un veselības aizsardzības standartiem mums ir piešķirti tālāk norādītie marķējumi.

 • izmešu marķējums A+

  A+

  Sertifikāts, kas regulē izmešu līmeni un apliecina to, ka izmešu līmenis ir ļoti zems. A+ ir augstākā kategorija, kas norāda zemāko izmešu līmeni.
  Sertifikāts, kas regulē izmešu līmeni un apliecina to, ka izmešu līmenis ir ļoti zems. A+ ir augstākā kategorija, kas norāda zemāko izmešu līmeni.
 • EPD (Produkta vides deklarācija)

  Ar savu vides deklarāciju mēs apliecinām apņemšanos sniegt precīzu, uzticamu un salīdzināmu informāciju par mūsu vinila izstrādājumu ekoloģiskajām īpašībām.
  Ar savu vides deklarāciju mēs apliecinām apņemšanos sniegt precīzu, uzticamu un salīdzināmu informāciju par mūsu vinila izstrādājumu ekoloģiskajām īpašībām.
 • izmešu marķējums M1

  M1

  Apliecinājums tam, ka mūsu grīdas segumi neizdala toksiskas vielas un ir bez smaržas. M1 šajā Somijas klasifikācijā ir augstākā kategorija, kas norāda zemāko izmešu līmeni.
  Apliecinājums tam, ka mūsu grīdas segumi neizdala toksiskas vielas un ir bez smaržas. M1 šajā Somijas klasifikācijā ir augstākā kategorija, kas norāda zemāko izmešu līmeni.