Go to content Go to search
Ilgtspējīgs lamināta, vinila un cietkoksnes grīdas segums Quick-Step

ILGTSPĒJĪGS GRĪDAS SEGUMS

Grīdas segums Quick-Step: vienmēr inovatīvs un ilgtspējīgs

Kvalitāte un inovācija ir virzītājspēki, kas palīdzēja mums kļūt par līderi grīdas segumu nozarē. Mēs nepārtraukti uzlabojam ne tikai izstrādājumu dizainu un veiktspēju, bet arī ilgtspējību. Izlasiet izsmeļošu aprakstu par mūsu panākumiem izstrādājumu aprites, energotaupības un izmešu kontroles jomā.

Inovatīvi risinājumi izstrādājumu aprites jomā


Ilgtspējība ir mūsu darba pamatā

UNILIN Group un Quick-Step vienmēr rīkojās kā inovatīvu risinājumu ieviesējs izstrādājumu aprites ekonomikā. Mēs 1960. gadā ieviesām linu salmus, kas tika izmantoti skaidu plātņu ražošanā. Šos salmus ieguva, pārstrādājot bioloģiskos atkritumus linu rūpniecībā. Pēc tā brīža mūsu darbības pamatā ir vienmēr bijušas atjaunojamās izejvielas — no linu salmiem līdz pārstrādātai koksnei.


Koksnes otrā dzīve

Ir skaidrs, ka jaunu izejvielu nepārtraukta izmantošana nav ilgtspējīga pieeja. Tāpēc Quick-Step lamināta un parketa koksnes pamatne ir veidota tikai no pārstrādātas koksnes. Šī koksne ir savākta kokzāģētavās, ilgtspējīgos mežu apsaimniekošanas procesos, ceļu uzturēšanas darbos un citādi tiktu sadedzināta vai izmesta.

Ilgtspējība ir Quick-Step pamatā

Maksimāls izejmateriālu izmantojums

Tā kā kokiem ir izšķiroša nozīme cīņā pret klimata pārmaiņām un bioloģiskās daudzveidības veicināšanā, mums pret tiem jāizturas uzmanīgi. Tāpēc lēni augošas sugas, kā, piemēram, ozolu, mēs izmantojam tikai virsējos parketa slāņos. Lamināta un parketa pamatne sastāv vai nu no koksnes, kas iegūta no ātri augošiem kokiem (egles, hevejas …), vai no augsta blīvuma kokšķiedru plātnes (HDF), kas izgatavota no pārstrādātas koksnes. Mūsu Variano un Intenso parketa sortimentam mēs radījām unikālus dizainus, izmantojot nelielus koka gabaliņus, kas citādi nonāktu atkritumos. Tādējādi mēs maksimāli izmantojam katru koka centimetru.


Ilgtspējīga mežu apsaimniekošana

Ilgtspējīga mežu apsaimniekošana paredz, ka, izcērtot kokus, tiek ņemti vērā apsvērumi par nepieciešamību aizsargāt mūsu planētu un paturēt bioloģisko daudzveidību, un vecus kokus nedrīkst izcirst, pirms ir iestādīti jauni koki. Mēs pēc iespējas vairāk izmantojam koksni no mežu retināšanas. Šie ir, piemēram, mazi vai izliekti koki, kas var kavēt citu koku augšanu un tāpēc ir jānovāc, lai meži paliktu veselīgi, taču šāda veida koksne ir lieliski piemērota grīdas segumam. Esam pārliecināti, ka, izmantojot koksni no ilgtspējīgi apsaimniekotiem mežiem, mēs palīdzam apturēt mežu nozušanu.

Grīdas segums Quick-Step ir izgatavots no koksnes no ilgtspējīgi apsaimniekotiem mežiem.

Atklāti par vinilu

Vinila grīdas Quick-Step sastāvā ir gan krīts, kas ir pieejams neierobežotā daudzumā, gan iekšēji pārstrādāts PVH, taču aptuveni vienu ceturtdaļu šajā sastāvā veido neapstrādāts jeb jauns PVH, kas ir izgatavots no hlora (parasta sāls) un etilēna (jēlnaftas). Mēs apzināmies, ka nafta ir neatjaunojams resurss, tāpēc īpaši cenšamies izstrādāt vinila grīdas, kuras var izmantot ļoti ilgi — līdz 25 gadiem.  

Grīdas segums Quick-Step no “apzināta” vinila
Mēs pievēršam būtisku uzmanību Quick-Step grīdas seguma pārstrādājamībai

Tieksme pēc labākiem rezultātiem

Vēlamies optimizēt izgatavoto grīdu ilgtspējīgumu, tāpēc jau projektēšanas posmā pievēršamies pareizajiem jautājumiem. Kādas ķīmiskās vielas apgrūtina pārstrādi? Kādas izejvielas var izmantot kā alternatīvas? Kā pagarināt izstrādājumu dzīves ciklu? Mūsu pētniecības un izstrādes komanda katru dienu meklē labākas atbildes uz šiem jautājumiem, lai nepārtraukti uzlabotu grīdas segumu pārstrādājamību.

Cieņa pret mūsu planētu


Cīņa pret globālo sasilšanu

Lai mazinātu globālās sasilšanas sekas, Parīzes nolīgumā ir noteikti izaicinoši uzdevumi klimata jomā ar nolūku ierobežot globālo sasilšanu līdz 1,5°C. UNILIN Group un Quick-Step apņēmās veikt visu iespējamo, lai veicinātu šo vērienīgāko mērķi, proti, līdz 2050. gadam ierobežot globālo sasilšanu līdz 1,5°C. Mūsu darbības tiek pārraudzītas atbilstoši Science Based Targets — trešās personas iniciatīvai, kas veicina paraugprakses šajā jomā. Līdz 2030. gadam ir īpaši svarīgi rīkoties ātri un efektīvi, tāpēc mūsu īstermiņa mērķi ir ļoti vērienīgi, savukārt līdz 2050. gadam paredzam pakāpeniskāki sasniegt nulles izmešu līmeni.

UNILIN biomasas rūpnīca pārvērš atkritumus zaļajā enerģijā

Atjaunojamie energoresursi darbina
pusi no mūsu grupas izstrādājumiem.

Atjaunojamā enerģija

UNILIN izveidoja divas biomasas rūpnīcas, lai koksnes putekļus un nepārstrādājamus koksnes atkritumus pārvērstu zaļajā enerģijā. Šo enerģiju izmantojam ražošanā, savukārt atlikušo enerģiju nododam lietošanai plašā sabiedrībā. Turklāt mēs izmantojam enerģiju no vējdzirnavām un saules paneļiem. Tāpēc šodien aptuveni puse no mūsu grupas ražotnēm tiek apgādāta ar atjaunojamajiem energoresursiem.


Eiropas Energoefektivitātes programma

Vairums UNILIN ražotņu Beļģijā piedalās Eiropas Energoefektivitātes programmā. Saskaņā ar šo programmu katru dienu tiek norādīti un īstenoti visi enerģijas taupīšanas pasākumi un tiek uzraudzīts un pārvaldīts enerģijas patēriņš. Galvenie mērķi ir ietaupīt pēc iespējas vairāk enerģijas un pēc iespējas vairāk izmantot atjaunojamo enerģiju.

UNILIN izmanto zaļo enerģiju no vējdzirnavām un saules paneļiem

Tīrs gaiss iekštelpās


Grīdas segums ar zemu izmešu līmeni

Lielākā daļa jūsu dzīves notiek iekštelpās, tāpēc gaisa kvalitātei mājoklī ir tik liela nozīme. To ietekmē daudzi faktori: ventilācija, sveces, tīrīšanas līdzekļi un pat materiāli, no kuriem ir izgatavoti interjera priekšmeti, piemēram, grīdas segums. Mēs samazinām kaitīgo vielu izmetes, pēc iespējas ražojot grīdas segumu uz vietas. Tas nozīmē, ka precīzi zinām, kādus materiālus satur grīdas segums.


Minimālās GOS izmetes

Pateicoties tam, ka izgatavojam grīdas segumus uz vietas, esam samazinājuši gaistošu organisko savienojumu (GOS) izmetes. GOS ir organiskās ķīmiskās vielas, kurām istabas temperatūrā ir augsts tvaika spiediens. Viens no GOS piemēriem ir formaldehīds, kuru izdala arī koksne. Mūsu lamināta un parketa formaldehīda izmešu daudzums ir ļoti niecīgs — tas ir 10 reizes mazāks par ES standartos pieļaujamo —, savukārt vinila grīdas segums vispār nesatur formaldehīdu. Šī informācija ir norādīta mūsu izstrādājumu marķējumos: A (parkets), A+ (lamināts, vinils) un M1 (lamināts, vinils).

Grīdu Quick-Step izmešu līmenis ir ļoti zems

Mūsu marķējumi un sertifikāti

UNILIN ievēro visus likumos noteiktos vides un veselības aizsardzības standartus. Tomēr, būdami grīdas segumu nozares līderis, mēs apzināmies savu atbildību un cenšamies ne tikai ievērot noteikumus, bet arī sagatavoties nākotnes izaicinājumiem. Tāpēc esam spēruši soli tālāk un nokārtojuši papildu sertifikācijas.

 • izmešu marķējums A un A+

  A un A+

  Augstākās kategorijas sertifikāts, kas regulē izmešu līmeni un apliecina to, ka mūsu izmešu līmenis ir ļoti zems.
  Augstākās kategorijas sertifikāts, kas regulē izmešu līmeni un apliecina to, ka mūsu izmešu līmenis ir ļoti zems.
 • izmešu marķējums M1

  M1

  Apliecinājums tam, ka mūsu grīdas segumi neizdala toksiskas vielas un ir bez smaržas.
  Apliecinājums tam, ka mūsu grīdas segumi neizdala toksiskas vielas un ir bez smaržas.
 • PEFC

  Starptautiski uzticama preču zīme, ko piešķir koka izstrādājumiem, kuru izcelsme ir ilgtspējīgi apsaimniekoti meži.
  Starptautiski uzticama preču zīme, ko piešķir koka izstrādājumiem, kuru izcelsme ir ilgtspējīgi apsaimniekoti meži.
 • vides marķējums — ES ekomarķējums

  ES ekomarķējums

  Vides izcilības zīme, ko piešķir izstrādājumiem un pakalpojumiem, kuri visā aprites ciklā atbilst stingrākajiem ekoloģijas standartiem.
  Vides izcilības zīme, ko piešķir izstrādājumiem un pakalpojumiem, kuri visā aprites ciklā atbilst stingrākajiem ekoloģijas standartiem.
 • EPD (Produkta vides deklarācija)

  Izstrādājuma vides deklarācija sniedz precīzu, ticamu un salīdzināmu informāciju par lamināta un koksnes izstrādājumu ekoloģiskajiem raksturlielumiem.
  Izstrādājuma vides deklarācija sniedz precīzu, ticamu un salīdzināmu informāciju par lamināta un koksnes izstrādājumu ekoloģiskajiem raksturlielumiem.
 • vides marķējums “Nordic Swan”

  Ekomarķējums “Nordic Swan”

  Īpaši atzīts Ziemeļvalstu ekomarķējums, ko piešķir izstrādājumiem, kuri visā aprites ciklā atbilst stingrākajām vides standartu prasībām.
  Īpaši atzīts Ziemeļvalstu ekomarķējums, ko piešķir izstrādājumiem, kuri visā aprites ciklā atbilst stingrākajām vides standartu prasībām.
Lamināta, vinila un cietkoksnes grīdas segums Quick-Step

Centieni ražošanas līmenī

Mēs īstenojam īpašus vides aizsardzības pasākumus atbilstoši izstrādājumu veidiem. Izlasiet izsmeļošu aprakstu par to, kā mēs izgatavojam lamināta, parketa un vinila grīdas segumu.